Elite School in Switzerland


 
IndeksRejestracjaZaloguj

Share | 
 

  Freja Sörensen

Go down 
AutorWiadomość
Freja Sörensen
Uczennica
avatar

Age : 23
Liczba postów : 26
Join date : 12/04/2013

PisanieTemat: Freja Sörensen   Pią Kwi 12, 2013 10:19 pm


FREJA SÖRENSEN
Liza Serpova

  Imiona: Freja Ingegärd
  Nazwisko: Sörensen
  Data i miejsce urodzenia: 02.08, Sztokholm.
  Klasa: VI
  Bractwo: Sokół
  Status społeczny: poniżej przeciętnej

  Rodzina:
  Kajsa Sörensen - matka dziewczyny, poczciwa kobieta, dobra matka i żona. Gdy Freja miała dziewięć lat okazało się, że kobieta ma nowotwór mózgu. Zmarła po sześciu miesiącach walki z chorobą, w swoim łóżku w domu, z córką w ramionach. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie Freja przyczyniła się do jej śmierci.

  Petter Sörensen - ojciec Freji, kochający mąż i ojciec, który robił wszystko dla swojej rodziny. Po śmierci żony był zrozpaczony, także z powodów finansowych, jakie ich dotknęły, ale starał się być silny dla córki. Freja zawsze może na niego liczyć, niezależnie od wszystkiego.

  Wygląd:


  Metr siedemdziesiąt uroczej niewinności. Twarzyczka o delikatnych, bardzo dziewczęcych rysach, otoczone wachlarzem ciemnych rzęs niebieskie oczęta, które błyszczą, gdy jest szczęśliwa, a ciemnieją, gdy pogrąża się w smutku. Bladoróżowe usta, które gdy tylko wyginają się w uśmiechu, to rozświetlają niemal całą jej twarz okalaną gęstymi włosami w kolorze ciemnego blondu, sięgajace jej aż do pasa. Włosy, których niemalże nie da się ogarnąć, ale i tak ich nie zetnie, pomimo problemów, jakich przysparzają jej każdego ranka. Na jej policzkach niekiedy można zaobserwować rumieniec, który od razu rzuca się w oczy, kontrastując z jej jasną cerą.
  Freja jest chudzielcem o niezwykle długich nogach, które są zdecydowanie jej atutem, ale tego atutu nie uwydatnia zbyt często. Nie tylko dlatego, ze jest jej po prostu zimno, ale także dlatego, ze nie uważa tego za konieczne. Nie da się zaprzeczyć, że posiada zgrabną sylwetkę, a i urody nie da się jej odmówić, niemniej jednak ona wydaje się w ogóle tego nie zauważać. Nic więc dziwnego, że komplementy działają na nią bardziej, niż można byłoby się tego spodziewać.
  Jeśli chodzi o ubiór to mimo iż nie stać jej na drogie ciuchy, to jednak potrafi ubrać się stylowo mając do dyspozycji ciuchy z second-handu. Stara się zawsze dobrze prezentować, łączy różne style, kombinuje, eksperymentuje na wszelakie sposoby, ale bynajmniej wydawanie kasy na cichy nie jest jej priorytetem. Nie da się jednak ukryć, że gdy jej nikt nie widzi, preferuje raczej luźne koszulki, powyciągane swetry czy nawet dresy i generalnie ma to wtedy w nosie nawet jeżeli ufajda się jedzeniem.

  Charakter:
  Niektórzy mają to do siebie, że są niewidzialni, tak jak panna Sörensen. Bynajmniej nie dlatego, że posiada nadprzyrodzone zdolności. Wynika to raczej z faktu, że Freja jest stosunkowo cichą i spokojną, nikomu nie zawadzającą dziewczyną. Zwracanie na siebie uwagi nie jest przez nią pożądane. Mało tego, ona raczej tego unika. Nie lubi czuć na sobie wzroku innych ludzi, a już zwłaszcza tych, których nie zna. Być może dlatego, że zazwyczaj zwraca się na nią uwagę, gdy przez przypadek coś wyślizgnie się jej z rąk i z hukiem opadnie na podłogę, albo gdy zrobi coś, co ją przerazi, bo wówczas, atak paniki gwarantowany, a tego się nie da zignorować.
  Do tego Freja sprawia wrażenie nieco wycofanej. Nic dziwnego, trzyma się raczej na uboczu, w dobrze znanym sobie kręgu znajomych i z reguły się nie wychyla, a do obcych podchodzi z pewnym dystansem. Powoduje to jej nieufność, która często uniemożliwia jej zawieranie bliższych znajomości. Poza tym dochodzi do tego strach przed tym, że kogoś skrzywdzi, albo ktoś skrzywdzi ją oraz lekka nieśmiałość w kontaktach z nieznanymi sobie ludźmi. Przez to różnie jest postrzegana przez ludzi, którzy ledwie ją znają. Jedni uważają ją za małomówną, unikającą fizycznego kontaktu, inni sadzą, że zadziera nosa, a jeszcze inni, uważają ją za chłodną personę. Freja tylko sprawia takie pozory, właściwie nie wiadomo do końca, czy robi to specjalnie, aby inni trzymali się od niej z daleka, tworząc w ten sposób mur obronny, czy to po prostu dzieje się mimowolnie.
  Niemniej jednak Freja zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Okazuje się, że jest ona sympatyczną i niezwykle urokliwą dziewczyną o zaraźliwym śmiechu. To istotka o wielkim, gorącym sercu, które nie pozwala jej na przejście obojętnie obok kogoś, kto ewidentnie potrzebuje pomocy. Osoba obdarzona poczuciem humoru, a także błyskotliwością oraz, tak na dobrą sprawę, przyjaznym usposobieniem. Freję cechuje także niezwykła wrażliwość, którą w tych czasach czasem ciężko znaleźć pośród tłumu gruboskórnych i obojętnych na wszystko ludzi. Delikatność można także dostrzec w nawet jej najmniejszych gestach. Freja jest kruchym dziewczęciem i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego broni się przed światem zewnętrznym na wszelkie sposoby.
  Właściwie Freja jest idealnym przykładem dobrej córki i uczennicy. Odpowiedzialna, rozważna, nigdy nie pakująca się w kłopoty, zawsze dostosowująca się do panujących reguł. Dodatkowo sumienna i ambitna, obserwatorka świata i ludzi. Zwykle działa po dokonaniu analizy konsekwencji takiego, a nie innego zachowania, dopóki sytuacja nie zyskuje statusu sytuacji krytycznej. Wtedy kompletnie się gubi i Freja może się zdobyć niemal na wszystko. Zwykle dość skrupulatnie ułożony mętlik w jej głowie potrafi zwyczajnie się uwolnić z ryzów, a wtedy, cóż, nigdy nic nie wiadomo. Niemniej jednak można się spodziewać, że Freja nigdy nie będzie działać w taki sposób, aby wyrządzić komuś krzywdę. A przynajmniej nie celowo. Chociaż jakby komuś udało się wyprowadzić tą opanowaną istotę z równowagi, to kto wie?
  Freja nie miewa zbyt wielu przyjaciół, jednak gdy ktoś się nim stanie, może liczyć na to, że będzie wspaniałą, wspierającą, troskliwą przyjaciółką, która pocieszy w razie potrzeby, rozśmieszy czy doradzi. Ma tendencję do matkowania oraz do zbytniego przejmowania się problemami innych. I generalnie każdy problem usiłuje rozwiązać. Swoje natomiast, rozwiązuje wyłącznie sama. Bardzo często zdarza się jej udawać, że wszystko jest w porządku, że ona nie potrzebuje niczyjej pomocy, mimo iż ta by się jej bardzo przydała. Może to wynikać z tego, że zwykle radziła sobie ze wszystkim sama. Jeżeli jej na kimś zależy, jest w stanie dla tej osoby wiele poświęcić. Wbrew pozorom niezwykle ceni sobie bliskie stosunki z innymi ludźmi, mimo iż wie doskonale, że zbytnie przywiązanie może być opłakane w skutkach.
  Freja przy jednoczesnych umiejętnościach i zainteresowaniu przedmiotami ścisłymi, jest również artystyczną duszyczką, której zdarza się niekiedy trzymać głowę w chmurach i gubić się we własnych myślach, przy tym popełniać pewne gafy. Gubienie wątku w rozmowie jest u niej całkowicie normalne, nie należy się tym więc przejmować. Freja dostrzega piękno nawet w najmniejszych rzeczach. Potrafi cieszyć się z błahostek, z rzeczy, które dla innych są zwyczajnym elementem codzienności. Freja również posiada bogatą wyobraźnię, jest niezwykle kreatywna. Świetna organizatorka. Potrafi stworzyć coś z niczego, a wystarczy jej tylko pomysł. Panna Sörensen jest również cholernie niecierpliwą osóbką, nienawidzi więc, gdy ktoś się spóźnia, bo czekanie niesamowicie ją męczy. Dodatkowo bywa uparta, czasem trudno zmusić ją do zmiany zdania, a już zwłaszcza, jeżeli ktoś chce, aby zrobiła coś niezgodnego z regułami. Ale cóż, zawsze znajdzie się jakiś sposób, aby jakoś ją podejść.

  Moc:
  Przejmowanie i przekazywanie energii życiowej- moc, która może być dla kogoś śmiertelna w skutkach jak i niezwykle pomocna. Freja może wyssać energię życiową od innego człowieka, osłabiając jego organizm aż w końcu doprowadzić do wycieńczenia i śmierci. Dzięki temu wzmacnia swój organizm, który osłabiany jest notorycznie przez jej wrodzoną niedokrwistość syderoblastyczną. Równocześnie potrafi przekazywać swoją życiową energię, wzmacniając drugą osobę, osłabiając z kolei swój organizm, co i dla niej może skończyć się tragicznie. Wszystko odbywa się poprzez dotyk, nie jest do końca przez Freję kontrolowane. O ile udaje jej się na dłuższą metę zapobiegać pobieraniu energii od innych ludzi, to w sytuacjach, kiedy jej osłabienie się powiększa, energia jest pobierana samoistnie, uzupełniając jej braki. Duże problemy ma przekazywaniem energii, nie zawsze to wychodzi i bardzo często kończy się tym, że ostatecznie energia i tak jest pobierana. Wciąż jednak nad tym pracuje.
  Pierwsze podejrzenia o to, że coś z tą dziewczyną jest nie tak jak powinno, nastąpiły, gdy Freja miała dziewięć lat, w czasie choroby jej matki. Gdy dziewczynka była w jej pobliżu i przytulała się do matki, albo jej dotykała, stan kobiety się pogarszał. I to właśnie przy Freji kobieta zmarła.
  Potem dochodziło do wielu innych incydentów, ale ten, gdy miała trzynaście lat i o mało nie zabiła swojej przyjaciółki, która wylądowała w szpitalu, ostatecznie potwierdził wszelkie podejrzenia.

  Biografia:
  Kajsa i Petter Sörensen byli sympatycznym niezbyt zamożnym, całkiem przeciętnym małżeństwem po trzydziestce, kiedy na świat przyszła ich córka Freja. Przeurocza dziewczynka urodziła się z wrodzoną niedokrwistością syderoblastyczną, przez co parokrotnie następowało zagrożenie jej życia przez duszności, a jako niemowlak nie potrafiła sobie z tym radzić. Jej rodzice żyli więc w ciągłym strachu o jej życie. Całe szczęście nie skończyło się to tragicznie.
  Freja rozwijała się prawidłowo, poza problemami zdrowotnymi była całkowicie normalną osobą. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Generalnie Freja była ciekawskim dzieckiem, wiecznie zadawającym pytania, towarzyskim. W prawdzie nie miała tyle energii jak inne dzieci, bardzo często jej organizm był zwyczajnie osłabiony, ale nie stanowiło to aż takiego problemu. Bardzo szybko nauczyła się czytać, więc potem bardzo dużo czasu spędzała nad książkami. Potem jak to każde dziecko poszła do szkoły, gdzie zdobywała same najwyższe oceny. Niemal od zawsze była ambitna i lubiła się uczyć. Poza tym, ciągle usiłowała sobie coś udowodnić.
  Kiedy miała dziewięć lat okazało się, że jaj matka miała nowotwór mózgu. Lekarze dawali jej rok życia. Kajsa głównie czas spędzała w łóżku albo w szpitalu. Mąż się nią opiekował niemal non stop, co odbijało się na jego pracy. Przedłużająca życie chemioterapia znacznie uszczupliła ich portfele. Mieli problemy finansowe i zmagali się z tą nieprzyjemną sytuacją. Chemia została więc przerwana, gdyż po prostu zabrakło na nią pieniędzy.
  Freja bardzo często czuwała przy łóżku matki. Niezależnie od tego, czy sama była osłabiona. Spędzała z nią dużo czasu. problem w tym, że Kajsa w towarzystwie córki bardzo często traciła siły. Zbyt często. Aż w końcu, którejś nocy, gdy spała razem z przytuloną do niej Freją, zmarła, po sześciu miesiącach walki z chorobą.
  Na Freji bardzo się to odbiło. Unikała przez dłuższy czas kontaktu z innymi dziećmi, była osowiała, bardzo często niereagowała na do, gdy ktoś do niej mówił. Całą swoją uwagę skupiła natomiast na nauce. To ją odrywało od myślenia o rozpaczy ojca, o matce, o tym, że nie mogła sobie pozwolić na tyle rzeczy co wcześniej , bo ledwie wiązali koniec z końcem. Ale jakoś sobie radziła. Nie narzekała. Po prostu zamknęła się w sobie.
  Rok później zaczęła wracać do normalnego życia, tyle, że jej życie wcale nie było normalne. wielokrotnie zdarzało się, że inne dzieciaki podczas zabawy z nią, mdlały, źle się czuły. To z kolei sprawiło, że zaczęły jej unikać, a niektóre prześladować. Jak to dzieci, potrafią zamienić czyjeś życie w piekło. Ale Freja trzymała się dzięki przyjaciółce, którą straciła, gdy miała trzynaście lat i która trafiła do szpitala z jej powodu. Przyjaciółka potem zwyczajnie się jaj bała, a strach przed Freją powodował, że zwyczajnie ją atakowała. Matka jej przyjaciółki z kolei nie mogla darować, tego, że z jakiejś dziwnej przyczyny jej córka trafiła do szpitala akurat wtedy, gdy bawiła się z Freją, więc nasłała policję na jej rodzinę, chcąc zbadać sprawę. Niczego nie wykryto, aczkolwiek jeden z policjantów zainteresował się tą sprawą. I gdyby nie on, Freja nigdy by nie trafiła do St. Bernard. Jej umiejętności nie były wtedy do końca jasne, ale wiadomo było, że coś jest na rzeczy. Coś, co zdecydowanie może szkodzić innym. Także została tam wysłana, tam zrozumiała co jest z nią nie tak, tam zaczęła się obwiniać o śmierć matki i tam usiłuje kontrolować swoją moc po dziś dzień.


  Ciekawostki:
  - Wspaniale rysuje. Niewątpliwie ma talent. Bardzo często można zobaczyć ją zobaczyć ze szkicownikiem i ołówkiem, ale nigdy nikomu nie pokazywała swoich prac.
  - Na ogół unika bliższych kontaktów fizycznych. Dla bezpieczeństwa.
  - To istny mol książkowy. Nie ma dnia, aby nie przeczytała choć paru stron.
  - Nigdy nie paliła, nigdy nie piła, ani nie brała żadnych narkotyków.
  - Jej choroba może przekształcić się w białaczkę.
  - Zawsze ma problem ze wstaniem rano.
  - Gdy się denerwuje przygryza dolną wargę.
  - Zdarza jej się rumienić.
  - Ma lęk wysokości.
  - Nigdy nie była w innym kraju.
  - Gdy jest szczęśliwa, podśpiewuje sobie podczas różnych czynności.
  - Szyja jest zdecydowanie jej czułym miejscem.
  - Uwielbia piosenki sprzed 2000 roku. Jak tylko jakąś usłyszy, na jej twarzy od razu pojawia jej się szeroki uśmiech.
  - Chciałaby kiedyś pojechać do Włoch.
  - Zawsze lubiła komiksy o superbohaterach.
  - Daj jej coś słodkiego, a już będzie szczęśliwa.
  - Bardzo często jest jej zimno, nawet, gdy w rzeczywistości wcale tak nie jest.
  - Boi się burz.
  - Bardzo często w roztargnieniu kładzie gdzieś jakąś rzecz i potem przez długi czas nie może jej znaleźć.
  - Nałogowa pożeraczka jabłek.
  - Nie potrafi grać w kręgle czy w bilarda, ale za to jest naprawdę dobra w grze w pokera.

  Narracja:trzecioosobowa
Queen
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lars Eisenberg
Administrator
Uczeń
avatar

Age : 22
Skąd : Lucerna
Liczba postów : 205
Join date : 03/03/2013

PisanieTemat: Re: Freja Sörensen   Sob Kwi 13, 2013 6:42 am

Sokolica z naleciałościami Jelonka <3 witaj w St. Bernard!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Freja Sörensen
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elite School in Switzerland :: T W Ó R C Z O :: KARTY POSTACI-
Skocz do: