Elite School in Switzerland


 
IndeksRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 FAQ

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Admin
avatar

Liczba postów : 104
Join date : 02/03/2013

PisanieTemat: FAQ   Sob Mar 02, 2013 8:51 pm

PRZYDATNE ODPOWIEDZI NA POWSZECHNIE NURTUJĄCE PYTANIA:


1. Jak obdarzeni mocą ludzie dowiadują się o istnieniu St. Bernard?
  St. Bernard nie działa sobie w pojedynkę, a w objęciach specjalnych organizacji, które czuwają nad całą sprawą, a dzięki świetnie rozwiniętemu wywiadowi możliwe jest wyłapanie utalentowanych uczniów, do których jest wysyłany list z zaproszeniem do podjęcia edukacji w specjalistycznej placówce dla tak uzdolnionej młodzieży, niezależnie od zawartości portfela rodziców. Możliwe jest również, że jakaś wysoko postawiona rodzina ma w wywiadzie znajomości i dzięki temu może wysłać dziecko do St. Bernard, jednak jest to sytuacja dość rzadka.

2. Czy świat zewnętrzny wie o tym, jakimi mocami władają bernardowicze? Ich rodzice? Znajomi?
  Świat zewnętrzny, pomijając cały personel federalno-ochronny, nie wie o istnieniu placówki dla super-dzieci. Takie środki bezpieczeństwa, jak trzymanie tego w tajemnicy jest niezbędne by zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Rodzice zwykle wiedzą, bo zauważają nadnaturalne zmiany u swoich pociech. Znajomi nie powinni, jednak leży to raczej w gestii każdej jednostki, czy o swojej dziwności opowiada, czy nie.

3. W jaki sposób uczniowie zostają przydzieleni do bractw?
  Pierwszym dwóm klasom edukacji w St. Bernard towarzyszy szereg robionych testów osobowościowych, sporządzanie portretów psychologicznych, na podstawie których stwierdza się pokrycie cech danego ucznia z charakterystycznymi wytycznymi przypisanymi każdemu bractwu. Powoływana komisja przydziela wszystkich uczniów do czterech bractw na podstawie wysuniętych wniosków z obserwacji i sesji z psychologami. Od trzeciej klasy każdy uczeń przynależy już do którejś grupy, zamieszkuje w wydzielonej części akademika, jego mundurek posiada specjalne, kolorystycznie pasujące elementy wyróżniające każde bractwo.

4. Czy istnieją inne szkoły dla osób z mocami?
  Tak, główna filia szkoły St. Bernard, czyli dla uczniów specjalnie uzdolnionych znajduje się w Londynie.

5. Czy uzdolnienia są dziedziczne? W jakim wieku się uaktywniają?
  Uzdolnienia mogą być dziedziczne, jednak mogą pojawiać się "znikąd" na wskutek mutacji genetycznej, charakterystycznej i zauważanej w nasileniu u młodzieży z roczników 1985-1998. Jednak rozwój mocy jest już cechą całkowicie indywidualną, średnio ukazującą się w wieku 9-12 lat.

6. Jak mogę dołączyć do Stowarzyszeń? (SUP i LSD?)
  Należy zgłosić się w odpowiednim temacie - Stowarzyszenie, Liga - wypełnić zgłoszenie i czekać na decyzję. Czasami jednak Mistrz Gry bierze sprawę w swoje ręce, gdy dostrzega w kimś potencjał i proponuje przynależność, najczęściej jednak wymaga się wtedy wykonania określonego zadania, które ma udowodnić występowanie predyspozycji do istnienia w takim stowarzyszeniu.

7. Czy uczniowie mogą dostać się do St. Bernard w późniejszych latach, na przykład dopiero w piątej klasie?
  Owszem, mogą. Rozwój mocy jest cechą indywidualną, może być ona widoczna dopiero w wieku 14, 15 lub nawet 16 lat, dlatego możliwe jest dołączenie do placówki później. System rekrutacji się wtedy nie zmienia, jednak wtedy od razu przydziela się osobę do bractwa, wedle zrobionego po przyjeździe testu.

8. Czy w St. Bernard uczą się normalni nastolatkowie?
  Nie, ponieważ ogranicza się do minimum liczbę osób wtajemniczonych w istnienie ośrodka szkolącego ludzi z nadprzyrodzonymi mocami.

9.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
FAQ
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Elite School in Switzerland :: O R G A N I Z A C Y J N I E :: FABUŁA-
Skocz do: